fbpx
Як виготовляється пиво

Як виготовляється пиво

Основною сировиною, яка використовується для виробництва микулинецького пива, є солод, виготовлений на нашій власній солодовні.

На виготовлення солоду використовуємо найкращі пивоварні сорти ячменю. Ячмінь вирощується на власних земельних господарствах Сидорів «Бровар», Ласківці «Бровар», які знаходяться на території нашої області.

Ми виготовляємо світлий, темний та карамельний солод.

Технологічний процес виготовлення світлого солоду складається із слідуючих стадій:

  • Замочування ячменю;
  • Пророщування ячменю;
  • Сушіння.

Важливою стадією приготування солоду є замочування ячменю. Як тільки в зерно проникає достатня кількість води, оживає зародок і зерно починає проростати. Замочування ведеться із допомогою автоматизованої системи управління на сучасному обладнанні.1379234_693829230627259_1601901616_n

Замочене зерно подають на нержавіючі сита солодових грядок на пророщування. Коли зерно починає рости, воно дихає, енергія росту одержується за рахунок окислення, для чого необхідний кисень, повітря. В процесі дихання виділяється вуглекислий газ, водяні пари, тепло.

Температурний режим пророщування регулюють подачею підготовленого повітря, яке має відповідну температуру і 100% вологу.

Основною задачею ефективного ведення цього процесу є накопичення в солоді достатньої кількості ферментів і розчеплення крохмалу та високомолекулярних білків на більш прості з’єднання з найменшою втратою енергії.

Для того, щоб у готовому зеленому солоді зупинити процес проростання, подають солод на висушування на солодосушарку типу ЛСХА-5. При висушуванні знижується волога солоду до 4%, і цим самим забезпечується механічна і біологічна придатність солоду для довгого зберігання, утворюється характерний аромат і смак для кожного типу солоду, досягається певний колір. Спеціалісти нашого заводу провели реконструкцію і вдосконалили процес сушіння на солодосушарці ЛСХА-5, що дозволяє одержувати солод відмінної якості.

Готовий солод повинен відлежатися на протязі чотирьох тижнів. При цьому солод набирає певної вологи, змінюється оболонка і вміст солоду. Для зберігання солод засипається в спеціальні силоси.

Процес приготування пива ведеться по класичній схемі. Сировина на кожен сорт пива закладається в варильному цеху.

Готові зернопродукти дроблять на спеціальних солододробарках, змішують з водою і подають в заторний чан для затирання. Витримуючи певні температурні режими, для того щоб розщепити крохмал в цукри і розчинні речовини, готують затор. При цьому формуються смакові властивості пива.

Приготовлений затор подають на фільтраційний чан, де в результаті фільтрації одержуємо водяний розчин екстрактивних речовин, який називається суслом, а в фільтраційному чані залишається дробина, її використовують як корм для худоби.

Сусло направляють в сусловарильний котел, добавляють ароматичний хміль і кип’ятять до відповідної густини кожного сорту пива. При кип’ятінні в сусло переходять гіркі і ароматичні речовини хмелю, одночасно коагулюють білки.

Кінцевий продукт кип’ятіння – гаряче охмелене сусло, направляється в гідроциклонний апарат (вірпул) для освітлення, а потім на пластинчастий холодильник для охолодження до певної температури.

Охолоджене сусло поступає в циліндрично-конічні танки (ЦКТ), туди дозуємо пивні дріжджі і в ЦКТ проходять процеси бродіння, доброжування і дозрівання пива. При бродінні цукри сусла зброджуються дріжджами, в результаті чого утворюється вуглекислий газ, алкоголь, при доброжуванні проходить часткове освітлення пива, насичення пива вуглекислим газом, доброжування залишків екстракту, формування смаку і запаху, витримка при низьких температурах. В залежності від сорту пива термін дозрівання може тривати від 21 до 120 діб. Весь технологічний процес приготування пива ведеться з допомогою автоматизованої системи управління.

4 (1)

Перед розливом пиво фільтрується для стійкості і прозорості на фільтрах, а фільтруючим матеріалом служить кизельгур. (природні поклади водорослей-діатомітів). При фільтрації відділяються дріжджі і тверді частки, які утворились при бродінні (хмелеві смоли, нерозчинні білки та їх сполуки), а цінні складові і поживні властивості пива зберігаються. Пиво нашого підприємства «живе», непастризоване, тобто не проходить термічної обробки. Головне правило забезпечення стійкості пива – забезпечення дотримання технологічних режимів та ідеальної чистоти на всіх етапах приготування пива. В кожному цеху встановлені безрозбірні системи миття (СІП) для миття обладнання і комунікацій з допомогою автоматичної системи управління.

Профільтроване пиво подається у спеціальні ємкості (форфаси), для зберігання перед розливом.

В даний час на підприємстві працює 5 ліній розливу, які можна розділити на основні напрямки:

– Пляшковий розлив пива в скляні пляшки;

– Розлив пива в нержавіючі бочки (КЕГИ);

– Розлив пива в одноразові бочки (КЕЙ КЕГ);

– Розлив пива в пластикові пляшки,

– Розлив питної води і безалкогольних напоїв в скляні і ПЕТФ – пляшки.IMG_1840

Автоматична лінія розливу пива в пляшки складається з автомата для виймання пляшок з ящика, пляшкомийної машини, розливного автомата, закупорювального, бракеражного, етикетувального автоматів та автомата для укладання пляшок у ящики.

logo

Даючи згоду ви підтверджуєте, що досягли легального віку вживання алкоголю та погоджуєтесь з політикою використання Cookies

Ні, не погоджуюсь